Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Technik chłodnictwa i klimatyzacji – ostatni tydzień rekrutacji

Data publikacji: 2020-07-06, Data modyfikacji: 2020-07-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Technik chłodnictwa i klimatyzacji – ostatni tydzień rekrutacji

W bocheńskim Zespole Szkół Nr 1 jeszcze tydzień (do 10 lipca br.) trwa rekrutacja na nowy kierunek „Technik chłodnictwa i klimatyzacji”. Pracodawcy z tej najbardziej rozpowszechnionej w regionie branży przemysłu deklarują ufundowanie uczniom w tej klasie stypendiów, płatnych staży i nagród dla najlepszych.

Wybór tej drogi nauczania z pewnością gwarantuje wiele możliwości podjęcia pracy w regionie i znacząco ułatwia znalezienia stażu w trakcie edukacji.

Dodatkowo, firmy z branży chłodniczej deklarują objęcie klasy „Technik chłodnictwa i klimatyzacji” patronatem i wspieranie edukacji poprzez:
- stypendia naukowe
- płatne praktyki i staże dla uczniów
- oraz nagrody dla najlepszych uczniów na zakończenie roku.

Firmy Bolarus, Cebea, Igloo i Mawi deklarują również doposażenie pracowni zawodowej szkoły w pomoce dydaktyczne i naukowe. Kolejnym punktem wsparcia na być pomoc w uzyskaniu przez uczniów specjalistycznych uprawnień przydatnych w branży chłodniczej.

Zainteresowanie branży rozwojem edukacji wynika z faktu, że chłodnictwo i klimatyzacja to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi przemysłu na świecie. To efekt odczuwanego już globalnie wzrostu temperatury, będącego skutkiem zmian klimatycznych. W wielu dziedzinach gospodarki stale też rośnie liczba zastosowań urządzeń chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, kriogenicznych czy pomp ciepła.

– Technik chłodnictwa i klimatyzacji to jeden z bardziej przydatnych życiowo kierunków nauczania – mówi Tadeusz Wnęk, dyrektor ds. szkoleń w Igloo. – Umożliwia bowiem pozyskanie wiedzy i, co najważniejsze, umiejętności praktycznych z różnych obszarów, np. szeroko rozumianego chłodnictwa, klimatyzacji, pomp ciepła, mechaniki, elektroniki, montażu elementów mechanicznych i elektrycznych – podsumowuje Wnęk.

Branża chłodnicza wykorzystuje zdobycze wielu innych dziedzin przemysłu. Urządzenia, które dziś produkują takie firmy jak Bolarus, Cebea, Igloo czy Mawi to zaawansowane produkty. Rozwiązania produkcyjne korzystają z technologii informatycznych, mechaniki precyzyjnej, elektroniki czy automatyki, itd.

W powiecie bocheńskim, zwanym "zagłębiem chłodniczym", branża zadomowiona jest od ponad 40 lat. Działa tu tak wiele dużych firm chłodniczych, że stanowi to wyjątek w skali Polski i… kontynentu. Urządzenia chłodnicze, klimatyzacyjne czy kriogeniczne wytwarzane w powiecie znajdują nabywców w kraju i ponad 50 innych państwach świata.

„Technik chłodnictwa i klimatyzacji” (zakres umiejętności, język: angielski - niemiecki)
Absolwent technikum zdobywa kwalifikacje zawodowe związane z obsługą i montażem urządzeń i układów chłodniczych, instalacji klimatyzacyjnych i pomp ciepła. Umie ocenić stan techniczny urządzeń i instalacji. Przeprowadzić obsługę i konserwację urządzeń tego typu, a także naprawiać je i modernizować. Do tego pozyskuje inne praktyczne umiejętności, jak organizacja prac związanych z montażem, demontażem i eksploatacją urządzeń.

Zespół Szkół Nr 1, im. Stanisława Staszica, który prowadzi rekrutację na nowy kierunek „Technik chłodnictwa i klimatyzacji”, to kuźnia kadr bocheńskiego przemysłu i usług. Przygotowuje także do podjęcia studiów wyższych. Wysoko wykwalifikowana kadra nauczycielska, nowoczesne pracownie, pomoce dydaktyczne i nowoczesne obiekty sportowe, to warunki gwarantujące wysoki poziom kształcenia.

Terminy naboru: 10 lipca 2020 - rejestracja kandydatów/wybór preferencji.

Więcej informacji:
- zgłoś kandydaturę w rekrutacji elektronicznej: https://malopolska.edu.com.pl/kandydat/app/apply/index.html
- opis kierunku „Technik chłodnictwa i klimatyzacji”:
http://zs1.bochnia.pl/index.php/rekrutacja/technik-chlodnictwa-i-klimatyzacji-nowosc-202011

Anja, Źródło artykułu: ZS1
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 
Jak długo codziennie korzystasz z internetu?
do godziny
od jednej do dwóch godzin
od dwóch do czterech godzin
od czterech do ośmiu godzin
osiem godzin lub więcej
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bocheński – powiat w województwie małopolskim, którego siedzibą jest miasto Bochnia. W skład powiatu wchodzą gminy: Bochnia, Nowy Wiśnicz, Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Rzezawa, Trzciana oraz Żegocina.

Powierzchnia powiatu  wynosi ok 650 km2, plasując go na 10 miejscu powiatów województwa małopolskiego.

Atrakcję powiatu stanowi bocheńska Kopalnia Soli, która według naukowców z Instytutu Turystyki w Krakowie jest najstarszym nieprzerwanie czynnym zakładem przemysłowym w Europie.

Obecnie w powiecie bocheńskim działa kilka dynamicznych firm przemysłu chłodniczego m. in. Zakład Produkcji Urządzeń Chłodniczych Bolarus SA, Zakład Produkcji Doświadczalnej CEBEA, firmy IGLOO, COLD i MAWI, a także Zakład Produkcyjny Krakowskich Zakładów Zielarskich „Herbapol” S.A.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola