Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Bochnia. Obwodnica północno-zachodnia ciągle nie...

Data dodania: 2018-12-10
Pierwszy odcinek drugiego etapu północno-zachodniej obwodnicy Bochni miał zostać otwarty w połowie listopada. Realizacja inwestycji jednak się opóźnia. Władze mias... więcej »
 
 

Kawiarenka charytatywna dla małej Hali i Ali w...

Data dodania: 2018-12-10
Rodzice i dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 w Bochni zorganizowali kawiarenkę charytatywną. Dochód ze sprzedaży słodyczy, napojów i innych artykułów ... więcej »
 
 

Dekomunizacja ulic Benesza i Kiernika w Bochni przez...

Data dodania: 2018-12-10
Dwóch patronów bocheńskich ulic doczekało się rehabilitacji. Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że nie było podstaw do usuwania tabliczek z nazwiskiem W&... więcej »
 
 

XXII Turniej Tańca Towarzyskiego o Pierścień Św....

Data dodania: 2018-12-10
W Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni miał miejsce turniej tańca towarzyskiego „O Pierścień Św. Kingi”, zorganizowany przez miejscowy Klub Tańca REGIS. Impreza odbyła s... więcej »
 
 

Pogoda na poniedziałek, 10 grudnia. Będzie...

Data dodania: 2018-12-09
Nowy tydzień rozpocznie się pochmurno. W poniedziałek w całej Małopolsce czekają nas deszcze.Temperatura będzie się wahać od 2 do 6 stopni Celsjusza. W Krakowie 4 stop... więcej »
 
 

Miss Polski 2018 Transmisja. Gdzie oglądać finał...

Data dodania: 2018-12-09
Finał Miss Polski 2018 już 9 grudnia w Krynicy Zdroju. Gdzie obejrzymy transmisję z finału Miss Polski 2018? Gala będzie transmitowała na antenie telewizji Polsat. więcej »
 
 

Dawne narzędzia tortur na wystawie w wiśnickim zamku

Data dodania: 2018-12-08
Od dzisiaj na wiśnickim zamku dostępna jest wyjątkowa ekspozycja „Średniowieczne narzędzia tortur”. więcej »
 
 

Brzesko. Pożar kuchni w jednej z kamienic, dwójka...

Data dodania: 2018-12-08
W sobotę w południe w jednej z kamienic w Brzesku doszło do pożaru, który strawił całą kuchnię. Na szczęście, nikt nie ucierpiał, choć dwoje ma&#... więcej »
 
 

Szlachetna Paczka pomoże kilkudziesięciu rodzinom...

Data dodania: 2018-12-08
Ponad sześćdziesiąt rodzin z powiatów bocheńskiego i brzeskiego, które na co dzień zmagają się z okropną biedą, otrzyma w tym roku pomoc w ramach Szlache... więcej »
 
 

7 tys zł z akcji świątecznej "Pierniczek...

Data dodania: 2018-12-08
W szkole nr 1 w Bochni w budynku przy ul. Białej i Bernardyńskiej w dniach 3 i 4 grudnia w godz. od 8:00 do 14:00 były sprzedawane pierniczki. Dyrekcja i&n... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 1080
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat bocheński – powiat w województwie małopolskim, którego siedzibą jest miasto Bochnia. W skład powiatu wchodzą gminy: Bochnia, Nowy Wiśnicz, Drwinia, Lipnica Murowana, Łapanów, Rzezawa, Trzciana oraz Żegocina.

Powierzchnia powiatu  wynosi ok 650 km2, plasując go na 10 miejscu powiatów województwa małopolskiego.

Atrakcję powiatu stanowi bocheńska Kopalnia Soli, która według naukowców z Instytutu Turystyki w Krakowie jest najstarszym nieprzerwanie czynnym zakładem przemysłowym w Europie.

Obecnie w powiecie bocheńskim działa kilka dynamicznych firm przemysłu chłodniczego m. in. Zakład Produkcji Urządzeń Chłodniczych Bolarus SA, Zakład Produkcji Doświadczalnej CEBEA, firmy IGLOO, COLD i MAWI, a także Zakład Produkcyjny Krakowskich Zakładów Zielarskich „Herbapol” S.A.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola